Iedereen lijkt wel bang te zijn voor de oplopende inflatie. Wat is inflatie ook alweer en zou je daar ook echt bang voor moeten zijn? Inflatie houdt in dat voor hetzelfde bedrag je in de toekomst minder kan kopen. Je verliest dus koopkracht door inflatie. Er wordt gestuurd op een inflatie van ongeveer 2% per jaar, daardoor worden mensen verleid om nu te consumeren in plaats van de aankoop uit te stellen tot de toekomst. Immers kun je dan voor hetzelfde geld minder kopen. Maar de inflatie loopt op en dat heeft effect op de economie. Nou zijn we hier goed met geld, dus is er ook een manier om op een oplopende inflatie voorbereid te zijn? In deze aflevering hoor je hoe Bas van plan is zich hiervoor te positioneren.
De Goed met Geld Podcast
ALERT: Oplopende inflatie
Je hoort het steeds vaker in het nieuws. De inflatie loopt op. Dat betekent dat je voor hetzelfde mandje boodschappen je meer geld neer moet leggen om het mee naar huis te mogen nemen. Er wordt gestuurd door de Europese Centrale Bank op een inflatie van ongeveer 2%. Ze hebben alleen al jaren moeite om die 2% te halen. Nou denk je misschien, prima dan houd ik meer geld in mijn portemonnee.
Er zijn alleen hele grote stimuleringsmaatregelen die lopen in de wereld om bijvoorbeeld de effecten van de Corona pandemie te verzachten. De economie wordt nu goed gestut door die extra stimulering vanuit de overheid. Maar al dat extra geld moet ergens naartoe. We zien de aandelenkoersen naar recordhoogtes gaan en nu dus ook de inflatie oplopen. Wat nou als je geld volgend jaar 5% minder waard is? Wat ga je nu dan met je geld doen?
Inflatie als wind in de rug
Inflatie tast je vermogen dus aan, maar het omgekeerde is ook waar. Inflatie knabbelt ook aan je schulden! Immers voor een ton 30 jaar terug kon je meer kopen dan vandaag de dag. Dat betekent ook dat een ton over 30 jaar terugbetalen gemakkelijker is, dan hem nu op te moeten hoesten. Dus wat nou als je nu geld leent om een asset aan te schaffen die een rendement oplevert en in waarde toeneemt dankzij de inflatie?
Bas heeft een mooie kans om wat extra vermogen uit zijn beleggingspand te halen bij het oversluiten van zijn hypotheek. Dat extra vermogen kan hij vervolgens weer beleggen bijvoorbeeld op de beurs. Hij verwacht dat de rente die hij op de hypotheek moet betalen, niet opweegt tegen de rendementen die hij op de beurs gaat maken. Daar zitten natuurlijk ook risico’s aan vast. Of het een slimme keuze is, zullen we pas in de toekomst weten. Maar het is in ieder geval een heel interessant onderwerp voor gesprek. Denk jij dat het een slim plan is? Laat het ons weten in de comments hieronder.
Disclaimer
Zoals altijd wij zijn geen financiële adviseurs. Alles wat je hier leest en in de podcast hoort, zijn onze eigen persoonlijke meningen en enkel bedoeld ter educatie en entertainment. Wij geven dus geen advies. Elke situatie is uniek, dus raadpleeg altijd jouw financieel adviseur voordat je een keuze maakt over je investering(en).
Waar vind je ons nog meer?
Arjan is behalve als co-host ook te vinden op StoppenVoorMijnVijftigste.nl. Bas blogt niet meer.

Geef een reactie